Mnohaleté politické tahanice o zákonnou možnost korespondenční volby pro české státní občany žijící v zahraničí jsou viditelnou ilustrací toho, jak je toto téma kontroverzní a pro mnohé již z principu neakceptovatelné.
Klesá nezaměstnanost, je však třeba vnímat, že ne ve všech regionech je dostatek pracovních míst. Vše má navíc i svou druhou stránku. Požadováni jsou mladí pracovníci s určitým druhem vyučení či vzdělání.
Veřejný prostor opět plní úvahy “odborníků“ coby, kdyby, jakési dohady a jasnovidectví. Mnozí se vyjadřují ke všemu i k tomu, o čem vědí pramálo. Jen jaksi byly upozaděny problémy, které je třeba urychleně řešit.
Velmi masivní reklama provázela televizní pořad o Kajínkovi. Asi jsme nemohli očekávat žádné „veledílo“. Už vybrané téma vyvolávalo rozporuplné diskuse, a to jak mezi odborníky, tak u laické veřejnosti. Televizní obrazovka však předčila očekávání.
Opatření, která byla vyhlášena na Zlínsku veterináři v rámci zamezení šíření afrického moru prasat, jsou velmi tvrdá, ale nutná. Výjimka platí pouze pro prasata z registrovaných chovů.
Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na prodej vánočních kaprů a na určitou dobu na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Na poslední chvíli o tomto rozhodla vláda.
Nejen handrkováním kolem voleb živ je člověk. Na našem potravinářském trhu dochází k tichému a již delší dobu pozvolnému zdražování. Možná si někteří odpovědní myslí, že lidé takovéto posuny v cenách neregistrují. Opak je pravdou.
Dovolte, abych vám všem, kteří jste své hlasy dali v těchto volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR KSČM, poděkoval. Čeká nás spousta tvrdé práce, kterou budeme muset zastat i za ty, kteří se do Poslanecké sněmovny nedostali.
Letošní parlamentní volby máme doslova za rohem. Politické strany stříhají metr. Co vše obnáší současné volební kampaně je mnohdy až neuvěřitelné, např.
Zdražuje se nám kdeco. Nejvíc to odnesly domácnosti, které se nemohou bez denního nákupu potravin v žádném případě obejít. Můžeme šetřit na různých věcech, ale jíst rozhodně musíme.
Včelám se na jaře příliš nedařilo. Zprvu přišel teplý březen a následně šokově studený duben. Jakoby se vše spiklo proti včelám. Sucha, která nás zasáhla, také nepřispěla rostlinám a včely měly méně potravy. Ublížily jim i přívalové deště.
Přísliby oproti skutečnosti mohou značně pokulhávat. Současný ministr financí upozornil, že rozpočet se vší pravděpodobností na požadovaný růst platů nebude stačit. Realizování požadavků na zvýšení platů ve státní správě je tedy možná pouhým snem.
Zákony platí pro všechny. Jenže zřejmě pro někoho více tvrdě a někdo se může doslova ze svého provinění vykoupit. V případě možného uplácení lékařů ze strany distributorů léků obvinili vyšetřovatelé téměř 200 lidí.
Lesy odjakživa byly a budou pro další generace tak trochu rodinným stříbrem. Po staletí skýtaly lidem obživu i místo pro odpočinek. V současné době jsou vlastníci lesů různí, ale všichni by měli pochopit, že je třeba se o ně pečlivě starat, abychom je mohli uchovat pro další generace.
Často si stěžujeme, že zájem o studium či získání výučního listu u mladé generace pokulhává. Každá mince má však dvě strany. Zemědělská družstva v naší zemi vzala částečně za své.
Stručná věta zaslechnutá cestou do práce. Dva mladíci, zjevně po ukončení základní školy, řešili, co je čeká po prázdninách. První mířil do učebního oboru, druhý na gymnázium. Soukromé.
V České republice bylo ke konci roku 2016 v sociálních službách zapojeno registrovaných 173 nestátních neziskových organizací, tj. 50% a 34 soukromých podnikatelských subjektů, tj. 10%. Zbytek připadá na organizace státní.
Každý máme nějaký ten zlozvyk. Někdo rád čokoládu, jiný kávu a našli bychom spoustu jiných, v podstatě nevinných závislostí. Mnohým se můžeme zasmát, jiné nás obtěžují. Některé však v poslední době zaujaly odborníky.
Ministr zemědělství si nechal vypracovat analýzu potravin z dovozu, aby zjistil, co už my všichni dávno víme. Potraviny, které našim občanům prodávají zahraniční obchodní řetězce, mají horší kvalitu než v jiných evropských zemích (například v Německu).
Český statistický úřad vydal první prognózy letošní sklizně. Pšenice ozimé se sklidí o 13, 2 % méně než minulý rok. U řepky se dá předpokládat sklizeň o 7, 7 % nižší nežli v roce 2016.
Do voleb zbývá již málo času. I ten patrně bude bohužel zcela promarněn. Vládní koalice není schopna fungovat už jinak než ve vzájemném souboji a politických kampaních.