Komentáře

4. 2. 2022

Pojem energetická chudoba pomalu vyplaval na povrch mediálních komentářů jako olej nad vodu někdy před dvěma - třemi roky.

4. 2. 2022

Mnohaleté politické tahanice o zákonnou možnost korespondenční volby pro české státní občany žijící v zahraničí jsou viditelnou ilustrací toho, jak je toto téma kontroverzní a pro mnohé již z principu neakceptovatelné.

5. 12. 2017

Klesá nezaměstnanost, je však třeba vnímat, že ne ve všech regionech je dostatek pracovních míst. Vše má navíc i svou druhou stránku. Požadováni jsou mladí pracovníci s určitým druhem vyučení či vzdělání.

22. 11. 2017

Veřejný prostor opět plní úvahy “odborníků“ coby, kdyby, jakési dohady a jasnovidectví.  Mnozí se vyjadřují ke všemu i k tomu, o čem vědí pramálo. Jen jaksi byly upozaděny problémy, které je třeba urychleně řešit.

13. 11. 2017

Velmi masivní reklama provázela televizní pořad o Kajínkovi. Asi jsme nemohli očekávat žádné „veledílo“. Už vybrané téma vyvolávalo rozporuplné diskuse, a to jak mezi odborníky, tak u laické veřejnosti. Televizní obrazovka však předčila očekávání.

9. 11. 2017

Opatření, která byla vyhlášena na Zlínsku veterináři v rámci zamezení šíření afrického moru prasat, jsou velmi tvrdá, ale nutná. Výjimka platí pouze pro prasata z registrovaných chovů.

8. 11. 2017

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na prodej vánočních kaprů a na určitou dobu na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Na poslední chvíli o tomto rozhodla vláda.

26. 10. 2017

Nejen handrkováním kolem voleb živ je člověk. Na našem potravinářském trhu dochází k tichému a již delší dobu pozvolnému zdražování. Možná si někteří odpovědní myslí, že lidé takovéto posuny v cenách neregistrují. Opak je pravdou.

23. 10. 2017

Dovolte, abych vám všem, kteří jste své hlasy dali v těchto volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR KSČM, poděkoval. Čeká nás spousta tvrdé práce, kterou budeme muset zastat i za ty, kteří se do Poslanecké sněmovny nedostali.

17. 10. 2017

Jen vy můžete změnit současný stav

 

2. 10. 2017

Letošní parlamentní volby máme doslova za rohem. Politické strany stříhají metr. Co vše obnáší současné volební kampaně je mnohdy až neuvěřitelné, např.

19. 9. 2017

Zdražuje se nám kdeco. Nejvíc to odnesly domácnosti, které se nemohou bez denního nákupu potravin v žádném případě obejít. Můžeme šetřit na různých věcech, ale jíst rozhodně musíme.

29. 8. 2017

Včelám se na jaře příliš nedařilo. Zprvu přišel teplý březen a následně šokově studený duben. Jakoby se vše spiklo proti včelám. Sucha, která nás zasáhla, také nepřispěla rostlinám a včely měly méně potravy. Ublížily jim i přívalové deště.

23. 8. 2017

Přísliby oproti skutečnosti mohou značně pokulhávat. Současný ministr financí upozornil, že rozpočet se vší pravděpodobností na požadovaný růst platů nebude stačit. Realizování požadavků na zvýšení platů ve státní správě je tedy možná pouhým snem.

22. 8. 2017

Zákony platí pro všechny. Jenže zřejmě pro někoho více tvrdě a někdo se může doslova ze svého provinění vykoupit. V případě možného uplácení lékařů ze strany distributorů léků obvinili vyšetřovatelé téměř 200 lidí.

18. 8. 2017

Lesy odjakživa byly a budou pro další generace tak trochu rodinným stříbrem. Po staletí skýtaly lidem obživu i místo pro odpočinek. V současné době jsou vlastníci lesů různí, ale všichni by měli pochopit, že je třeba se o ně pečlivě starat, abychom je mohli uchovat pro další generace.

17. 8. 2017

Často si stěžujeme, že zájem o studium či získání výučního listu u mladé generace pokulhává. Každá mince má však dvě strany. Zemědělská družstva v naší zemi vzala částečně za své.

15. 8. 2017

Stručná věta zaslechnutá cestou do práce. Dva mladíci, zjevně po ukončení základní školy, řešili, co je čeká po prázdninách. První mířil do učebního oboru, druhý na gymnázium. Soukromé.

7. 8. 2017

Ministr Jurečka zemědělce neinformoval

 

31. 7. 2017

V České republice bylo ke konci roku 2016 v sociálních službách zapojeno registrovaných 173 nestátních neziskových organizací, tj. 50% a 34 soukromých podnikatelských subjektů, tj. 10%. Zbytek připadá na organizace státní.

26. 7. 2017

Každý máme nějaký ten zlozvyk. Někdo rád čokoládu, jiný kávu a našli bychom spoustu jiných, v podstatě nevinných závislostí. Mnohým se můžeme zasmát, jiné nás obtěžují. Některé však v poslední době zaujaly odborníky.

24. 7. 2017

Ministr zemědělství si nechal vypracovat analýzu potravin z dovozu, aby zjistil, co už my všichni dávno víme. Potraviny, které našim občanům prodávají zahraniční obchodní řetězce, mají horší kvalitu než v jiných evropských zemích (například v Německu).

20. 7. 2017

Český statistický úřad vydal první prognózy letošní sklizně. Pšenice ozimé se sklidí o 13, 2 % méně než minulý rok. U řepky se dá předpokládat sklizeň o 7, 7 % nižší nežli v roce 2016.

11. 7. 2017

Do voleb zbývá již málo času. I ten patrně bude bohužel zcela promarněn. Vládní koalice není schopna fungovat už jinak než ve vzájemném souboji a politických kampaních.

Stránky