Aktuality

10. 9. 2017

Drobní podnikatelé tvoří početnou skupinu obyvatel v produktivním věku, obzvlášť v malých městech a na venkově. Tady je pracovních příležitostí méně, dopravní obslužnost má klesající tendenci a ne každý má možnost využít jinou alternativu pro cestu za prací. Mnozí se tak snaží svou odbornost využít právě v místě bydliště, v jeho nejbližším okolí.

8. 9. 2017

Kromě mého angažování v komunistické straně jsem také skupinovým vedoucím Pionýrské skupiny Koloušci, organizace, která na Pelhřimovsku provozuje 10 keramických kroužků ve čtyřech dílnách. Mám blízko k výchově mládeže, uměleckému a technickému vzdělávání a také lidovým řemeslům. A právě technické vzdělávání a rozvoj řemesel je oblast, která je dlohodobě achilovou patou českého školství.

7. 9. 2017

Tak tu máme konec prázdnin a začátek nového školního roku. Ale taky konec klidu před bouří, co se voleb do PS PČR týká. A začíná být čím dál větší dusno. A letos snad poprvé po roce 1989 nejen mezi koalicí a opozicí, ale a to hlavně mezi jednotlivými koaličními stranami navzájem. Jak dojemné pro voliče. Všichni by se rádi udrželi u „koryt“.

6. 9. 2017

Soudní dvůr EU svým zamítnutím žaloby Slovenska a Maďarska k nefunkčním a vnuceným kvótám potvrdil, že Lisabonská smlouva ohrožuje i tu minimální sdílenou suverenitu národních států EU.

20. 8. 2017

Sdělovací prostředky i pravicoví politici řeční o „zneužívání sociálních dávek“. Kousíček pravdy na tom je. Má ale odvést pozornost od věcí, které jsou mnohem důležitější! Je normální, aby v zemi, průmyslově vyspělé, už od konce předminulého století, žila taková spousta lidí pod hranicí chudoby?

10. 8. 2017

Pro mne osobně, když se řekne Jaderná elektrárna Dukovany nebo Temelín, se okamžitě vybaví moderní, stabilní, perspektivní a bezpečné zdroje pro výrobu elektrické energie v České republice. Energie tolik potřebné pro naše hospodářství a naše domácnosti.

30. 7. 2017

Žďár nad Sázavou je spíše menším městem, ale v rámci Kraje Vysočina zaujímá jedno z čelních míst v účasti a výsledcích mladých sportovců. Ve městě Žďáru působí řada jednot, klubů a oddílů prakticky téměř ve všech druzích sportu a valná většina těchto sportovních spolků a sdružení má své mládežnické celky a družstva.

20. 7. 2017

Kraj Vysočina je zejména zemědělský kraj. Vypěstuje se zde až 1/3 produkce brambor České republiky. Přírodní a klimatické podmínky jsou příhodné zejména pro pěstování sadby brambor.

10. 7. 2017

Jako kandidát do poslanecké sněmovny bych se chtěl vyjádřit, obecně řečeno, k záležitostem české povahy pak také k dějinným souvislostem a naší státnosti. Jsem činný v Aktivních zálohách Armády České republiky, což s již uvedeným souvisí. Dnes je taková, mírně řečeno, trochu divná doba.

20. 4. 2017

Letošní počasí je opravdu nevypočitatelné. Dá se říct, že doslova aprílové. Mráz může způsobit velmi citelné škody na letošní úrodě ovoce a zeleniny. Nejvíce ohroženy jsou třešně, meruňky a švestky.  Ani bramborám mráz neprospívá.

20. 9. 2016

Ve včerejším Miniduelu TV Prima byl hostem M. Plodík, lídr kandidátky KSČM pro volby do Kraje Vysočina. Pořad TV Prima ke shlédnutí zde.

20. 9. 2016

Hostem pondělních Událostí, komentářů ČT24 19. 9. od 22.00 hodin byl Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM. Jeho oponentem byl bývalý předseda TOP 09 a ministr zahraničí české vlády Karel Schwarzenberg.

20. 9. 2016

Pondělních předvolebních televizních diskuzí se zúčastnili dva zástupci KSČM. V cca 17.30 hodin vystoupil v rámci Odpoledních zpráv TV Prima v pořadu Miniduel vedoucí kandidát KSČM do zastupitelstva Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

19. 9. 2016

Hostem televizní předvolební debaty v pátek 16. 9. byl Tomeš Vytiska, vedoucí kandidát KSČM pro volby do zastupitelstva Jihočeského kraje. Diskutoval s kandidáty dalších politických uskupení ve vysílání TV Prima v pořadu Miniduel.

17. 9. 2016

Úvodní vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa na 3. zasedání ÚV KSČM 17. září 2016

16. 9. 2016

Josef Babka, vedoucí kandidát do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, byl 15. 9. 2016 hostem předvolební krajské debaty na Blesk TV. Sledovat ji můžete zde.

15. 9. 2016

Dnešní Události, komentáře se budou věnovat summitu prezidentů a předsedů vlád členských států EU, který zítra začíná v Bratislavě.

11. 9. 2016

Bezpečnostní situace v Evropě, migrační vlna, aktuální politická situace v ČR a další. To byla témata diskuse v pořadu Otázky Václava Moravce, kde byl hostem JUDr. Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a místopředseda PS PČR.

2. 9. 2016

Hostem debaty na TV Blesk (blesk.cz) byl ve čtvrtek 1. září vedocí kandidát KSČM v Kraji Vysočina Milan Plodík. Diskuse se zaměřila na dopravní situaci v kraji, dálnici D1 i jaderné úložiště.

30. 5. 2016

Vážení spoluobčané,
Vítáme Vás na stránkách Komunistické strany Čech a Moravy Kraje Vysočina.